O chorvatských aeroliniích
  

historie

 

flotila

palubní servis

věrnostní program

odbavení

Ceníky letenek a přeprava

ceník letenek z Prahy

ceník letenek z Vídně

 

destinace Croatia Airlines

vnitrostátní lety v Chorvatsku

přepravní podmínky

Externí odkazy

letový řád

letiště v Záhřebu

pronájem aut - online

cestovní pojištění ECP - online

    

 

Praha
Opletalova 57, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Tel.: +420 222 222 235
Fax: +420 222 220 237

czech@croatiaairlines.hr
Po-Pá 9-17 h

Bratislava
Poštová 1, 811 06 Bratislava
Zobrazit na mapě

Tel./Fax: +421 252 622 375

slovakia@croatiaairlines.hr
Po-Pá 9-12 h, 13-17 h

 

Generální zastoupení pro ČR a SR
Blue Sky Travel s.r.o.

 

 

LETENKY CHORVATSKO

Letenky Záhřeb – hlavní město Chorvatska. Je důležitým dopravním uzlem mezi Jaderským mořem a střední Evropou. Historické jádro Záhřebu se skládá ze dvou měst – Horního a Dolního. Obě pak doplňuje Nový Záhřeb, sestávající z poválečných sídliš na pravém břehu Sávy. Historicky nejvýznamnější je Horní město, kde sídlí vláda Chorvatska a parlament a kde stojí jeden z nejznámějších chrámů, gotický kostel Sv. Marka. Dolní město je pak hlavně centrem kulturním, obchodním a společenským. Obě různorodé části spojuje Kamenná brána ze 13. století a více než sto let stará lanová dráha.

Letenky Dubrovník – chorvatské přístavní město, které se nachází na jihu Dalmácie. Je jedním z nejvýznamnějších turistických center Jaderského moře. Říká se mu také „perla Jadranu“. V roce 1979 bylo město zapsáno na seznam UNESCO.

Letenky Pula – chorvatský přístav a město, které se nachází na západě země, na jihu Istrijského poloostrova. Město je oblíbenou turistickou destinací. V okolí je Brijunský národní park nebo Titova letní rezidence. Na jihu městské oblasti je turistické centrum Punta Verudela, nad níž se tyčí zchátralá rakousko-uherská pevnost. Amfiteátr v Pule je druhý největší a nejvýznamnější amfiteátr na světě, hned za římským Koloseem.

Letenky Split –  město ve střední Dalmácii na pobřeží Jaderského moře, druhé největší město Chorvatska. Split leží na poloostrově mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem. Zbytky Diokleciánova paláce jsou centrem města a také jeho hlavním turistickým lákadlem, zařazeným v roce 1979 na Seznam světového dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. V okolí Splitu se na pobřeží moře nachází mnoho hotelů.

Letenky Zadar – město v Dalmácii, na pobřeží Jaderského moře. V Zadaru jsou pozůstatky z dob římské vlády - jsou to hlavně části opevnění, z nichž však byla většina zbořena za dob rakouské nadvlády. Také se zachovalo římské fórum, chrám a bazilika a mnoho kostelů a klášterů ze středověku.

 

LETENKY BOSNA A HERCEGOVINA

Letenky Sarajevo - hlavní město Bosny a Hercegoviny. Je přirozeným politickým, ekonomickým, kulturním a dopravním centrem státu. Vzhledem k dlouhé historii zahrnující mnoho období, kdy se střídaly různé kulturynáboženství, je Sarajevo bohaté na množství památek, jak křesanské, tak i muslimské, či židovské.

 

LETENKY MAKEDONIE

Letenky Skopje - hlavní a největší město Makedonie. Je situováno v severozápadní části země na řece Vardaru na křižovatce středověkých obchodních cest z Bělehradu k Egejskému moři a z Dubrovníku do Konstantinopole. Ve městě se nalézají vzácné mešity, jako například mešita Mustafa Paši, staré tržiště, původní bazary, uličky s obchody řemeslníků a také malý pravoslavný kostel sv. Spasitele ze17. století. Známou dominantou města je také Kamenný most přes řeku Vardar z 15. století, který figuruje i na netypickém znaku města.